Telefon:

Mail:

Poznaj nasz

pellet zoologiczny

Produkty niezbrylające

TOSIA to najbardziej popularny żwirek niezbrylający o granulkach średnicy 4-5 mm. Produkowany jest z trocin sosnowych. Żwirek ten jest podstawowym, ekonomicznym podłożem mającym sprostać codziennym potrzebom zwierząt. Jego zadaniem jest pochłonięcie jak największej ilości moczu. W przypadku stosowania TOSI granulki pęcznieją w miarę pochłaniania wilgoci, następnie rozpadają się. Tosię chętnie stosują posiadacze kotów oraz gryzoni zarówno tych większych jak i mniejszych.
TUPEK podobnie jak TOSIA jest niezbrylający ale jego granulki mają 3 mm średnicy co sprawia, że nadaje się dla mniejszych gryzoni oraz małych kotów. Mniejsze granulki są też przyjaźniejsze dla łapek zwierzaków.

Produkty zbrylające

TOFIK to kruszon zbrylający produkowany z trociny sosnowej oraz naturalnych składników zbrylających, włókien roślinnych. Właściwości zbrylające dodatków sprawiają, że podczas zawilgotnienia, w pierwszej fazie pochłania a następnie wiąże mocz w bryłki, które łatwo można usunąć za pomocą łopatki. Jeżeli uzupełnimy ubytek w kuwecie będziemy mieli ponownie pełnowartościowy żwirek.
TYMEK o żwirek zbrylający o granulkach 3 mm. Wyróżnia się tym, że mniej pęcznieje a jego granulki mocniej łączą się ze sobą. Dzięki temu powstaje mniej drobin, przez co koty nie wynoszą ich z kuwety. Właściwości Tymka chwalą przeważnie właściciele kotów o długiej sierści.
TEKLA produkowana jest z kukurydzy i jest również żwirkiem zbrylającym, który podobnie jak TYMEK ma granulację 3 mm.
TIMON wyglądem przypomina zwykły piasek, lecz ma właściwości zbrylające, cechuje go delikatność dla łapek kotów oraz najwyższa wydajność. Konsystencja piasku powoduje, że usuwając zbrylone nieczystości, jedynie niewielka ilość piasku jest usuwana razem z nimi dlatego TIMON starcza naprawdę na długo.

Warto wiedzieć

Dowiedz się więcej

Pytania o żwirek

Tak, pellet zoologiczny jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt. Ze względu na naturalny skład i brak szkodliwych substancji chemicznych nie stanowi zagrożenia dla zdrowia Twojego pupila. Jest również bezzapachowy i hipoalergiczny, co czyni go odpowiednim wyborem dla większości zwierząt domowych.

Wyślij wiadomość

Prowadzisz sklep zoologiczny lub hurtownie?

Zapraszamy do współpracy!